ÜCRETSİZ KEŞİF

ÜCRETSİZ KEŞİFFormu doldurun, size en uygun klimayı önermek için evinizi keşfetmeye gelelim.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uygun olarak hazırlanan Aydınlatma Metni'nde belirtilen hususları okudum ve anladım. Kişisel verilerimin Aydınlatma Metni'nde belirtilen amaçlar ve ilkeler kapsamında işlenmesine ve aktarılmasına özgür iradem ile ve açıkça


Tüketici Destek

TÜKETİCİ DESTEK


ÜCRETSİZ KEŞİFTıklayın Klimanızı Birlikte Seçelim


Yaşadığınız Şehir


Klima Kullanılacak Mekan


Bulunduğunuz Kat


Oda Alan (m2)
5 m2 200 m2

Yükseklik(m)
3 m2 5 m2

İnsan Sayısı
1 kişi 10 kişi

Pencere Alanı (m2)
1 m2 20 m2

Pencere / Cam Yüzey Yapısı


Dış Cepheye Bakan Yön


Dış Cephe YalıtımıKlima hesaplamasını yapmanız tam olarak doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlamayacaktır. Yukarıdaki hesaplama basit ayrıntılara klima kapasitesi hesaplanmakta ve tahimi değerler verilmektedir. İhtiyaçlarınıza en uygun klimayı belirlemek için yetkili servis/bayimizden keşif talebinde bulunabilirsiniz


X

Sıkça Sorulan Sorular

Klima bir konfor aracıdır. Ortama ne sıcak ne soğuk diyemiyorsanız, klima en doğru şekilde ve sıcaklıkta çalışıyordur. Özellikle inverter cihazlar bu konuda daha da verimli bir sıcaklık sabitleme olanağı sunar. Bunun yanında ortamın havasını temizleme ve nem alma gibi özelliklerinden dolayı sağlık açısından da oldukça faydalıdır. Yazın 24 derecenin altındaki sıcaklıklar vücudun iç-dış mekân algısını bozabileceğinden metabolizma hızına etki ederek vücut hassasiyetlerine neden olabilir. Ne var ki, doğru kullanıldığında kesinlikle bu tür hassasiyetlere yol açmayacağı gibi filtrenin sık temizlenmesiyle size sağlık ve dinçlik kazandıracaktır.
Klimaların kumandadan sıcaklığını ayarladığımızda bu derece ortamın hava sıcaklığını o dereceye şartlamışız anlamına gelir. Yani klima o sıcaklıkta üflemez. Ancak o sıcaklığa gelinceye kadar üflemeye devam eder. Kış için cool modunda kullanılan klimaların ayarlanması gereken en uygun sıcaklık 23-25 derece, yaz için heat modunda kullanılan klimalar içinse doğru sıcaklık 24-26 derecelere arasındadır.
Klimalar, içerideki havanın klima fanının etkisiyle oluşan hava burgacı sayesinde filtreden geçmesini sağlar. Filtrelerin kalitesine göre ortamın havası da temizlenmiş olur.
Klimalar ortamdaki parçacık ve kokuların giderilmesi için etkin kullanılan antibakteriyel araçlardır. Klimaların filtresinin sık aralıklarla değiştirilmesi gereklidir. Özellikle ortamdaki nem, saf su olduğundan bakteri üremeye müsaittir. Bu suyun tahliyesi sağlanmalıdır. Klima düz asılmalı ve suyun birikmesi önlenmelidir.
...
Klimalarımızda kullanılan R-410 gazları HFC hidro-floro-karbon sınıfında olup ozon tabakasına herhangi bir zararları bulunmamaktadır. CFC grubu gazlar R11 ve R12 gazları olup ozon tabakasına zarar verdiğinden Kyoto protokolüyle yasaklanmışlardır.
Inverter cihazlarda ses seviyesi 19 dBA civarındadır. Bu ses seviyesi fısıltılı bir konuşma sesinin seviyesinden daha düşüktür.

Gürültü Görsel
Split klimaların duvara asılan modelleri olduğu gibi döşeme tip denilen yerden 15 cm yukarıya monte edebileceğiniz modelleri de mevcuttur. Salon tipi cihazlar ayaklı yer değiştirebilen cihazlardır. Kaset tipi cihazlar tavana asıldığından asma tavanın olması gerekir.
Motorun hızını yüksek kalkış momenti ile istenen sürede, sıfırdan istenen değere ayarlayabilen ileri teknoloji sistemleridir. İhtiyaç duyulmaması nedeni ile devir değişikliklerinin hızlı ve maliyetsiz yapılabilmesini inverter sağlar. Ayrıca inverter, reaktif enerjiyi azaltarak tasarruf sağlanmasına imkân verir.
Klimanın bakır borularının içinde dolaşan, ortamın soğumasına sebep olan, normal şartlar altında düşük sıcaklıklı gaz bileşenlerdir. Günümüzde en çok kullanılan soğutucu akışkan gazlar R22-R32-R410-R407’dir.
Birden fazla iç üniteyi bağlayabileceğiniz sistemlere multi klima sistemleri denir. 5 adet iç üniteyi tek bir dış üniteye bağlayabilirsiniz. Bunların hepsini aynı mod ile çalıştırmak şartıyla farklı sıcaklıklarda çalıştırabilirsiniz.
Klimaların cool modu soğutmayı sağlarken, heat modu ısıtma için kullanılır. Isıtma modunda tüm klimaların enerji verimliliği yaklaşık %30 düşer. Isıtma yaparken dışarının havasının – 15’ten az olmaması gerekir. Bazı ticari klimalarda bu değerler biraz daha düşük değerlere çekilebilmektedir.
Klimalar 100 watt’lık normal bir ampulle aynı elektrik sarfiyatına sahiptir.
Klimaların filtre bakımlarının düzenli yapılması gerekir. Bu filtreleri sizler de kolaylıkla çıkartıp temizleyebilirsiniz. Bunun dışında verimliliğinin azaldığını düşünüyorsanız servis çağırmanızda fayda var. Kullanım esnasında iç ve dış ünitenin hava akışını sağlayabilmesi, ısısını atabilmesi gerekir. Bu nedenle önüne hava akışını engelleyici bir şey konmamalıdır.
Genelde klimaların garanti süreleri 2 sene olmakla birlikte kullanım süreleri kalitesine göre en az 10 sene, en çok ömürlük olmak üzere değişkenlik gösterir. Inverter klimaların kompresörleri ani kalkış yaşamadıklarından kullanım ömürleri çok daha uzundur. Geleneksel yollarla (örneğin gaz) karşılaştırıldığında klima ile ısınmak daha mı ucuzdur? Bir inverter klima ısıtma yaparken modeline göre değişiklik göstermekle birlikte maksimum çalışmada saatte 1 kW elektrik sarfiyatı yapar. Günde 12 saat çalıştığı düşünülürse, bu 12*30=360 kW gibi bir sonuç demektir.

Mesken (Ev) 0.3713 TL 1 kWh için birim fiyatlar (1 saatte 1 kW tüketim) - 2018 360*0,3713=134 TL 20.000 Kcal/h kapasiteli bir kombi 12 saat çalıştığı düşünülürse günde modeline göre değişmekle birlikte ortalama 45 derecede 8 m3 lük bir sarfiyat yapacaktır. 12*8=96 m3 Mesken (Ev) 1.4776 TL 1 m3 için birim fiyatlar (1 saatte 1 m3 tüketim) - 2018 96*1,4776= 142 TL
Klimalar, monte edilecekleri yer uygun olduğu müddetçe her türlü meskene bağlanabilirler. Montaj için dikkat edilecek hususlar: Odanın her yerine hâkim olan bir yere monte edilmelidir. Evler için duvar tipi split klimalar takılıyorsa borulama uzunluğu 20 metreyi geçmemelidir. İç ve dış ünitelerin önüne dolap veya askı gibi şeyler gelmemelidir. İç ünite aşırı nemli aşırı yağlı yerlere monte edilmemelidir. Yüksek ısı ve frekans yayan cihazların yanına monte edilmemelidir. Cihazın monte edileceği yer doğrudan yüksek güneş ışığına maruz kalmamalıdır.
Klimalar kesinlikle uzman ve yetkili servisler tarafından monte edilmelidir. İçerisindeki gazların normal ortamda sıcaklığı -52 derecedir. Soğuk yanmalarına sebep olabilmektedir. Bağlantıda dikkat edilecek hususlar uzman bir ekip tarafından yerine getirilmezse klima çalışmaz, çalışsa da verimli çalışmaz
Klima servisi gelmeden önce elektrik hattı çekilerek servisin montajına hazır hale getirilmişse Basit ev tipi cihazların montajı 1-2 saat içerisinde tamamlanıp kullanıma hazır hale getirilebilir.
Klima seçimi için klima servislerini ücretsiz olarak arayabilirsiniz. Randevu oluşturmanız halinde uzman ekip evinize gelerek; Yeri ve kapasitesi hakkında yeterli bilgiyi verecektir.

Satış Noktası

EN YAKIN BAYİMİZE ULAŞMAK İÇİN

KONUMUNA GÖRE ARAMA


İL SEÇİNİZ


BAYİ İSMİ İLE ARAMA

© 2018 DAYRELAX Tüm Hakları Saklıdır